Gdy tylko nadejdą mrozy, sezon na podróżowanie z namiotem odchodzi w niepamięć na kilka najbliższych miesięcy. Zazwyczaj oznacza to, nie tylko należałoby na jakiś czas zrobić sobie przerwę od spania pod gołym niebem, lecz dodatkowo skoncentrować się na swoim wyposażeniu. Dobrym pomysłem jest bez wątpienia dokładne przejrzenie swojej szafy i zrozumienie, czego nam jeszcze brakuje. Przeszukując oferty, jakie pojawiają się w sklepach po zakończeniu sezonu, zdecydowanie warto rozejrzeć się za brakującym wyposażeniem. Wszyscy, którzy nie mieli do tej pory okazji wojażować bez rezerwacji w hotelu, mogą bez wahania posłużyć się praktycznym spisem elementów, bez których nie powinni rozpoczynać swojej podróży.

W co warto się zaopatrzyć?

Po pierwsze – zdecydowanie warto zbadać stan swojego roweru. Koła, łańcuch, światła – to dopiero początek. Inną sprawą powinno być skontrolowanie namiotu oraz towarzyszących mu elementów. Czy na pewno brak w nim dziur lub uszkodzeń, które mogą wpłynąć na jego szczelność? Czy na pewno wszystkie śledzie są we właściwym stanie, tak jak linki, które są nam niezbędne? Zdecydowanie warto mieć świadomość, że zarówno sprawność roweru, jak również bazy noclegowej, może zadecydować o naszym bezpieczeństwie i zdrowiu, toteż przegląd powinno się zaplanować wraz z końcem sezonu – w ten sposób, by w momencie nadejścia wiosny nie przeżyć niepotrzebnego rozczarowania. Jeżeli chcesz mieć na uwadze także pozostałe przedmioty, jakie powinniśmy wziąć ze sobą na kemping, to są nimi na pewno: pojemny plecak, bielizna termoaktywna, podręczna apteczka, nóż i wszelkie przedmioty codziennego użytku.

Posezonowe wyprzedaże – raj dla łowców okazji!

Wraz z zakończeniem sezonu sklepy oferują nam swoje produkty w niższych cenach. To właśnie wtedy najlepiej w końcu zaopatrzyć się w przybory kempingowe, jakie równie dobrze mogą posłużyć nam w za kilka miesięcy. Ja kupiłem dla przykładu starą przyczepa hobby. Właśnie z tego względu rozsądnie jest z wystarczającym wyprzedzeniem przejrzeć to, co już mamy, a w sytuacji osób, które muszą się jeszcze sporo nauczyć – zorientować się, co jeszcze może umilić im wypad pod namiot.