Witamina C – jej najważniejsze właściwości dla dobra zdrowia są znane niemalże od zawsze, niemniej czy ostatnio tak regularnie rozpowszechniana witamina C lewoskrętna dla chłopców i dziewczynek, dorosłych i wszystkich innych potrzebujących wolności od chorób istnieje faktycznie oraz czy defacto jest skuteczniejsza? Po przeczytaniu poniższego artykułu przekonasz się czy można wierzyć popularnym pogłoskom traktującym o lewoskrętnej witaminie C.
 
Czego nie wiesz o witaminie C?
 
Należy na starcie rozpocząć od źródła i skoncentrować się na właściwych terminach, by zorientować się, jakie tak naprawdę witamina C lewoskrętna właściwości ze sobą niesie a ponadto czy realnie będą one dla nas cenniejsze. A więc, o ile mówi się generalnie o witaminie C, to zetkniemy się z określoną tak naturalną reakcją, w której da się dostrzeż np. kwas askorbinowy. Czasem odnajdziemy przy tym konkretnym składniku oznaczenie w formie litery L – która wskazuje na to, jak uformowała się struktura molekuły C, czyli węgla w łańcuchu bocznym cząsteczki. Gdy spotykamy się z kwasem D-askorbinowym to w przeciwieństwie do tego z „L” nie jest on aktywny biologicznie, jednak pozwala dostrzec cechy odpowiedzialne za przeciwutlenianie. Aktywność (biologiczna) objawia się w sytuacji wybranych soli oraz związków utlenionych towarzyszących kwasowi L-askorbinowemu oraz rzeczywiście z takim właśnie kwasem stykamy się w naturalnym środowisku dodatkowo jest najcenniejszą jego formą, zbawienną dla organizmu. Czy to ważne w kontekście oceniania słynnej w ostatnim czasie witaminy C „lewoskrętnej”?
 
Witamina C lewoskrętna czy warto w to wierzyć?
 
Fabryki leków niekiedy korzystają z naturalnej taktyki wykorzystania witaminy C a także wirusów, wydaje się absurdalnym, aby tworzyć „chemiczną” wersję z kwasem D-askorbinowym, szczególnie iż jest to istotnie:
 
•    mniej ekonomiczne
•    trudniejsze

Dawkowanie witaminy c lewoskrętnej
 
Pamiętając o tym każdy rodzaj kwasu askorbinowego który możemy uzupełnić za pośrednictwem tabletek bądź suplementów jest cenna i w takim samym stopniu korzystna dla naszych tkanek i organów, abstrahując od faktu  czy to prawoskrętna czy lewoskrętna witamina C. Opinie na ten temat mają raczej podstawy marketingowe.
 
Rodzaje kwasu askorbinowego:co było przyczynkiem tej debaty
 
Wszystko rozchodzi się o naturę i chemię, a dokładnie mówiąc o reakcję związaną ze światłem związków chemicznych wyodrębnionych w danej substancji. Twierdzenie, że kwas L-askorbinowy posiada własności biologiczne kwasu askorbinowego nie będzie zależeć od tego, czy jest ona skręcona w dany sposób, lecz z położenia samej struktury cząsteczki w substancjach chemicznych. Taką drogą sformułowan popularny dziś mit, a w jego rdzeniu znalazła się potężna witamina C lewoskrętna a ponadto konsumowanie której rzekomo miało być lepsze dla witalności. Ujawnia się niezgodny z prawdą przekaz wyhodowany na kanwie człowieczej naiwności, skutecznie zastosowany do promocji, gdy w rzeczywistości żadna odmiana witaminy C nie ma innych właściwości, jest niekwestionowaną prawdą – jak widać usankcjonowaną naukowo.