Już w czasach antycznych doskonale znana dziś nam wszystkim czarnuszka stosowana była na najróżniejsze problemy z układem pokarmowym, o czym pisał sam Hipokrates. Niemal zawsze okazywała się niezawodna w przypadku przeziębienia, a nawet stanów zapalnych. Dziś wiemy o niej znacznie więcej.

Jak spożywać czarnuszkę? Możemy spotkać ją w 2 ogólnodostępnych postaciach – oleju tłoczonego na zimno bądź ziaren. Wielu z nas bez wahania wybiera olej z czarnuszki Właściwości tego płynu są nieoszacowane i wychwalane przez coraz szersze grono. W jaki sposób może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie?

1. Wonne olejki eteryczne – wyjątkowo cenne składniki występujące w czarnych nasionkach, dzięki którym nie tylko doskonale radzi sobie ona z niejedną uciążliwą dolegliwością, ale także posiada intensywny zapach.

2. System pokarmowy – spożywając olej z czarnuszki, zapewniasz skuteczną ochronę delikatnemu z natury żołądkowi. Ponadto cenne elementy zawarte w czarnuszce doskonale radzą sobie z wszelkimi problemami dotykającymi cały układ pokarmowy.

3. Zdrowa skóra i piękne włosy – czarnuszka jest często polecana na przeróżne problemy skórne – dotyczy to także skóry głowy. Chcąc pozbyć się podobnych objawów, należy regularnie masować skórę naturalnym olejkiem.

4. Wysokie ciśnienie – olej z czarnuszki ogranicza wzrost homocysteiny, prowadzącej do niebezpiecznych zmian miażdżycowych, których wolelibyśmy uniknąć. Skutecznie obniża ciśnienie i wykazuje dobry wpływ na działanie naszego układu naczyniowego.

5. Wirusy i bakterie – czarnuszka doskonale radzi sobie z ich występowaniem, między innymi dzięki tymochinonowi. Współcześni naukowcy twierdzą, że to właśnie jego obecność ma tak znaczący wpływ na skuteczność tej rośliny.

Jeżeli postanowisz wypróbować olej z czarnuszki opinie lekarzy, które przeczytasz choćby w Internecie, pomogą Ci dowiedzieć się znacznie więcej na jego temat. Stosuje się go zarówno zewnętrznie, jak również doustnie (dorośli jedna łyżeczka dwa razy dziennie, dzieci maksymalnie pół łyżeczki) lub dodaje do jedzenia. Nie ma wątpliwości, że warto wykorzystywać na co dzień olej z czarnuszki Zastosowanie ma wyjątkowo wszechstronne