Podczas planowania wakacyjnego wyjazdu kwestią kluczową jest to, dokąd pojedziemy. Bardzo ważną sprawą, od której zależy cały kształt naszego wyjazdu jest również to, jaka bazę noclegową wybierzemy. Wielu z nas rezygnuje z luksusowych pensjonatów, czy hoteli, nie chce nocować w gwarnych centrach kurortów i stawia na domki holenderskie lub domki drewniane.

Nocleg w ośrodkach posiadających domki holenderskie jest bardzo popularny. Głównie ze względu na wygodę jaką oferują. Dzięki temu, że są zlokalizowane poza miastem unikamy gwaru, chaosu i tłoku jaki nieodłącznie towarzyszy miejscowościom wypoczynkowym w szczycie sezonu. Możemy za to cieszyć się spokojem i bliskością przyrody. Domki holenderskie dają nam możliwość na przykład zamieszkania tuż przy plaży i picia porannej kawy podczas wpatrywania się w nieprzeniknioną morską toń. Czy ktoś mieszkający w hotelu z centrum ma taką możliwość?

Domki te są bardzo funkcjonalne i dobrze wyposażone. Zazwyczaj dzieli się je na kilka niezależnych pomieszczeń, dzięki czemu każdy uczestnik wyjazdu ma kąt dla siebie i trochę intymności. Domek holenderski gwarantuje także własną łazienkę z prysznicem i wc oraz aneks kuchenny, którego nie musimy dzielić z obcymi ludźmi, jak ma to miejsce w niektórych pensjonatach, czy kwaterach prywatnych. Wybierając taki nocleg możemy poczuć się tak komfortowo jak we własnym mieszkaniu! Mamy jednak okazję odpocząć od miejskiego zgiełku, czy chociażby ciągłego towarzystwa sąsiadów tuż za ścianą.