Leczenie w naszym kraju kosztuje duże pieniądze. Pomimo tego, że znaczna większość z nas posiada prawo do bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej od czasu do czasu trzeba coś wydać na prywatnego specjalistę, niezbędne badania, ewentualnie farmaceutyki. Jak więc zmniejszyć wydatki na leczenie i nie stracić zdrowia?

Najważniejsza kluczowa jest oczywiście profilaktyka, czyli zapobiegajmy chorobom wcześniej ażeby później nie musieć korzystać z pomocy specjalisty. Profilaktyka to głównie okresowe badania diagnostyczne, zdrowe odżywianie, ruch i tzw. higiena psychiczna Stomatolog na w ramach usług bezpłatnych oferuje nam stosunkowo skromny pakiet usług, ale bez wątpienia warto i to wykorzystać. Można przykładowo zarejestrować się na refundowane usunięcie kamienia. Oszczędzanie w przypadku problemów z zębami to po 1 ich prawidłowe mycie, stosowanie nici stomatologicznych a gdy tylko zauważymy niepokojące symptomy, wybieramy się do stomatologa natychmiast gdyż gdy będziemy zwlekać może nas dosięgnąć leczenie kanałowe, które to jest dość drogie. Kiedy przeszkadza nam coś niedużego staramy najpierw się uzdrawiać to samodzielnie, „babcinymi” technikami.

Od czasu do czasu zachodzi również konieczność przeprowadzenia skomplikowanych badań, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bez wątpienia warto zgłębić temat i zlokalizować w swojej miejscowości punkty, gdzie możemy zrealizować je najtaniej, przy równoczesnym zachowaniu najwyższych standardów obsługi. Po wprowadzeniu w pole wyszukiwarki określenia typu „usg jamy brzusznej Łódź”, czy „badanie mięśnia serca Gdańsk” ukażą się miejsca, które gwarantują takie badania diagnostyczne. Winno się przejrzeć ofertę cenową oraz przyrównać ceny, żeby znaleźć najlepszą. Poza tym czasem warto skorzystać z gratisowych akcji tj. bezpłatne usg, mammografia, cytologia, bądź żółty tydzień.