Robienie zakupów przez Internet z roku na rok są jeszcze bardziej popularne. Początki tego sektora w naszym kraju były wyjątkowo trudne. Polacy co prawda patrzyli na bardziej rozwinięte konsumpcyjnie społeczeństwa, chociażby zachodnie które to tłumnie wykorzystywały w tamtym okresie zakupy w internecie lecz ni byli początkowo bardzo przeciwni takiej formie dokonywania transakcji.

Na początku najtrudniejszymi zaporami były: brak powszechnego dostępu do sieci i brak podstawowej wiedzy na temat wykonywania e-zakupów. Z upływem lat jednak, na wzór naszych zagranicznych sąsiadów coraz to więcej ludzi zaczęło dokonywać zakupów w sieci. Jest to wygodne, szybkie i tanie. Gdy szukamy w sieci choćby szczególnie skomplikowanego sprzętu wystarczy tylko wpisać w przeglądarkę hasło takie jak „szlifierki Makita”, lub „wkrętarki Hitachi”, a wyświetli się cała lista produktów w różnorodnych sklepach internetowych i portalach aukcyjnych typu Allegro. Dzięki internetowi możemy natychmiast badać ceny i wybrać najlepszą możliwość.

W dalszym ciągu jednakże nie brakuje również krytyków zakupów w sieci. Nie wykorzystują tego głównie ludzie starsi, którzy często słabo obsługują sprzęt komputerowy oraz niezbyt pewnie czują się w Internecie. Z e-commerce nie korzystają również takie osoby, które to nie posiadają rachunku bankowego. Wreszcie sceptykami są osoby, jakie kiedyś skorzystały z takich zakupów jednakże zostały oszukane lub miały trudności podczas zwrotu zakupu. Jest także niezmiernie duża część konsumentów, jacy w sieci nabywają tylko nieliczne towary, natomiast pozostałych raczej nie kupią. Na przykład dużo konsumentów nie kupuje w Internecie ubrań, bielizny, obuwia, gdyż potrzebują je zdecydowanie przymierzyć przed transakcją. Jest jeszcze mnóstwo oponentów nabywania medykamentów w elektronicznych aptekach.