Francja to niezwykłe miejsce, a jej szczególne atrakcje z pewnością zauroczą nas swym pięknem. Już sam Paryż przyciąga wdziękiem, a przecież nie tylko on może się okazać atrakcyjnym celem podróży! Niespodzianki czekają na nas także w wielu innych miejscach… Które z nich są szczególnie warte odwiedzenia?

Cudowna Francja to całe mnóstwo historycznych skarbów na które natrafiamy nieomal na każdym kroku. Olśniewają nas okazałe zamki, przyciągające niezwykłą historią. Dolina Loary to miejsce, w którym odnajdziemy ich nieporównanie najwięcej. Dla poszukiwaczy przygód wspaniałą alternatywą dla wycieczek po słynnych zamkach nad Loarą jest też wędrówka po zamkach Katarów. Na wielbicieli zabytków architektury sakralnej czeka dodatkowo Szlak Katedr, wiodący przez Reims, Rouen czy Chartres.

Francja z pewnością zachwyci i takie osoby, dla których ciekawsze od zabytków są… relaks i rozrywka. Typowo wakacyjnych miejsc jest w regionie tego kraju naprawdę wiele! Czyste plaże czy popularne kąpieliska to duma miejsca, jakim jest Lazurowe Wybrzeże. St. Tropez, Toulon czy Cannes – oto najekskluzywniejsze ośrodki, dzięki którym na terenie tej strony francuskiego wybrzeża turystyka od dawna rozwija się w wyjątkowym tempie. Niepospolite warunki do relaksu możemy dodatkowo znaleźć na Korsyce oraz w Pirenejach. Czekają tam na nas wspaniałe atrakcje!

Francja kusi wszak nie tylko gości oczekujących świetnego miejsca do relaksu – latem przyciąga również sezonowych pracowników. Planując spędzić wakacje w cieplejszym regionie, a dodatkowo na tym zarobić, zawsze możemy wyjechać na winobranie Francja zarobki, gwarantuje naprawdę sporo miejsc pracy dla zbieraczy. To atrakcyjna alternatywa dla wszystkich tych, którzy oczekują od swoich wakacji czegoś całkiem innego niż całodniowego relaksu.