Salon to pomieszczenie, w którym spędzany przez nas czas jest najdłuższy.. W salonie bierzemy do ręki coś do czytania, oglądamy telewizję, wyciągamy gry planszowe i odpoczywamy, planując czas z bliskimi i zaproszonymi gośćmi. Z tego powodu należy starannie przemyśleć wybór właściwego światła, by pomagało najróżniejszym aktywnościom.

Lampy wiszące do salonu

W przypadku dużych pomieszczeń, w których spędza czas wielu domowników, lampy sufitowe są pozbawione rywali. Ich wydajność świetlna jest bardzo wysoka, dzięki czemu po zainstalowaniu lampy sufitowej znika potrzeba założenia innego rodzaju oświetlenia. Dla naszej rzeczywistości charakterystyczny jest ogromny zasób wzornictwa lamp sufitowych do salonu. Niektóre z nich zachowują tradycyjny urok wytwornego żyrandola, lecz branża oświetleniowa proponuje rozwiązania, które inspirują niebanalnym i nowoczesnym designem oraz rozmaitymi innowacyjnymi funkcjami i efektami, jak zmiana kolorów. Wiele tych efektów może przypominać nawet światła stroboskopowe!

Nawet jeśli zainstalowaliśmy lampy sufitowe do salonu, warto pomyśleć o zakupie lampy stojącej. Najlepszym miejscem dla niej będzie narożnik wnętrza, tuż przy sofie. Charakterystyczną cechą lamp stojących jest światło miękkie, ocieplająca nawet duże pomieszczenia. Lampa stojąca na pewno stanie się elementem dekoracyjnym pokoju, niezależnie od designu i stylu, w jakim urządzono wnętrze.

Oświetlenie naścienne

Ostatnim krzykiem mody jest mocowanie na ścianach dodatkowych punktów świetlnych. Mogą o być aksamitne cotton ball, obecnie dostępne w typowych sklepach z dekoracjami, lub światełka na wzór oświetlenia świątecznego – i jedne, i drugie dodają pomieszczeniom niepowtarzalnego uroku. Zawiesza się je w na różne sposoby – tworząc określony wzór lub inaczej, starając się, by udało się zawiesić światełka w jednej linii. Każda romantyczna kolacja przy świecach zyska na odpowiednim klimacie dzięki oświetleniu naściennemu.