W krew weszło nam narzekanie na polską służbę zdrowia. Drażnią nas zbyt długie kolejki i to, że zdecydowanie zbyt długo czekamy konsultację specjalisty. Uzupełniają to stawki za leczenie prywatne i podejście lekarzy. Ale dla porównania wystarczy zauważyć, jak wygląda służba zdrowia w Wielkiej Brytanii.

Polska apteka UK – niezastąpiona dla rodaków

Polacy mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii, przeważnie wolą wybrać wizyty u naszych lekarzy niż tutejszych. Choć jest to powiązane z kosztami dojazdu oraz z uzgodnieniem terminu przyjaznego choremu, to można liczyć na lepsze diagnozy i właściwe kuracje. Ponadto wielkim zainteresowaniem cieszy się apteka online UK, która proponuje zakup wyrobów leczniczych znanych w kraju, nie tylko leków bez recepty, ale nawet kosmetyków oraz preparatów ziołowych. Dodajmy do tego, że oprócz lekarzy diagnozę mogą postawić też aptekarze.

To może szokować – wizyta u lekarza podstawowej opieki medycznej w Wielkiej Brytanii może skończyć się diagnozą na podstawie informacji znalezionych w Google. Istnieje jednak wielka zaleta tej sytuacji – wiemy, czego się spodziewać i można sporo zaoszczędzić, nie korzystając z takiej wizyty lekarskiej.

Odmienności między  brytyjską a naszą służbą zdrowia są niemalże namacalne. Rozpoznania orzekane przy pomocy internetu to tylko niewielki fragment przypadłości, z którymi zmaga się tamtejsza opieka zdrowotna. Wiele wysiłku kosztuje samo dodzwonienie się do rejestracji,  często oznacza to konieczność ponawiania prób połączeń, bez pewnego skutku. Potrzebujący pomocy pacjent traci przy telefonie cenne dni, w skrajnych sytuacjach nawet do kilkunastu. Opieka zdrowotna działa także w w miejscach funkcjonujących na zasadzie naszych izb przyjęć lub SOR-ów, ale obowiązuje tam zasada, że do dalszych etapów kwalifikuje pielęgniarka.

W czym może pomóc apteka online UK?

Po zderzeniu z praktyką i cennikiem brytyjskiej służby zdrowia, apteka online UK stanowi rozsądną alternatywę dla Polaków na Wyspach. Zjednoczone Królestwo może „pochwalić się” niezadowalającym poziomem usług medycznych, lecz dzięki polskim aptekom rodacy mają szansę nabywać polskie środki medyczne w korzystnych cenach.