lampy do przedpokoju

Przedpokój odgrywa bardzo istotną rolę w każdym domu oraz mieszkaniu, dlatego należy skupić sporą uwagę na właściwym oświetleniu. Lampy do przedpokoju pozwalają na właściwe oświetlenie ciemnej przestrzeni, w której nie występuje okno i jednocześnie pozwala na skontrolowanie wyglądu przed wyjściem z domu.

Jak dokończyć dekorowanie przedpokoju – lampy

Przedpokój to niewielkie i wąskie pomieszczenie, w którym brakuje naturalnego światła, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na indywidualne podejście w trakcie projektowania tego pomieszczenia i stosowania odpowiednich dekoracji. Lampy do przedpokoju mogą znaleźć się w centralnym miejscu na suficie, jednak należy upewnić się, że nie utrudniają otwierania drzwi oraz szafy. Przed montażem należy wszystko dokładnie sprawdzić i zmierzyć, gdyż raz zamontowana lampa jest trudna do przeniesienia. Płaski plafon to dobre rozwiązanie, gdyż zapewnia wystarczającą ilość światła, a dodatkowo w ramach poprawy wyglądu przedpokoju oraz uzyskania lepszej widoczności, można zdecydować się na dodatkowe punkty świetle na ścianach. Inni użytkownicy sięgają po kilka małych oczek sufitowych. W tym przypadku nie trzeba się martwić o przestrzeń i jednocześnie uzyskuje się bardzo atrakcyjne rezultaty. Można je montować natynkowo, albo zainstalować kilka modeli w suficie podwieszanym. Lampy do przedpokoju, które posiadają regulowanie spoty to opcja dla osób pomysłowych, którym zależy na oświetlaniu różnych odcinków pomieszczenia. Można skierować uwagę między innymi na lustro, szafę, gdzie mieszczą się ubrania, albo rodzinne zdjęcia.

Kiedy dekorujemy przedpokój w kamienicy, trzeba wziąć pod uwagę, że pomieszczenia są bardzo wysokie. Dlatego lampy do przedpokoju należy wybierać starannie i skoncentrować się na wszystkich ważnych cechach. Tutaj sprawdzą się lampy wiszące posiadające sporych rozmiarów klosze oraz żyrandole. Wyrównują one proporcje w pokoju i jednocześnie sprawiają, że uzyskuje się przyjemny, ciepły wygląd i doskonałe wrażenia. Nic nie przeszkadza, można więc spokojnie otwierać drzwi i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem oraz doskonałym światłem.

Z kolei w przypadku długich oraz wąskich przedpokoi najlepiej sprawdzi się zamontowanie kilku modeli. Lampy do przedpokoju należy dopasować do warunków, które panują w pomieszczeniu (często korzysta się z pomocy doświadczonych architektów i dekoratorów wnętrz). Dobrym rozwiązaniem są lampy punktowe, które montuje się w linii prostej, a wysokie pokoje prezentują się najkorzystniej w połączeniu z lampami wiszącymi. Na uwagę zasługuje także oprawa typu oczko, używa się jej w przypadku sufitów podwieszanych.