Pękające naczynia krwionośne to nieprzyjemny kłopot sporej ilości ludzi niezależnie od tego ile mamy lat. Tworzą się na różnych partiach ciała dlatego też mnóstwo Kobiet nabawia się kompleksów i odczuwa wstyd przed odsłanianiem skóry.

Popękane naczynka są trudne oraz trudno z nimi walczyć samodzielnie, jednak naprzeciw szpecący naczynkom wychodzi medycyna estetyczna Tychy, czy inne miejscowości na Śląsku proponują przygnębionym pacjentom dostęp do specjalistycznych gabinetów, które z pomocą fachowych metodyk walczą z ich kłopotami na skórze. Przyjrzyjmy się sposobom, jakie one proponują.

Pojęcia medyczne takie jak: teleangiektazja oraz wenektazja dotyczą problemów z popękanymi naczyniami włosowatymi, żylnymi i tętniczymi jakie znajdują się w skórze człowieka Najpierw są to pojedyncze pajączki o zabarwieniu czerwonym lub fioletowym, ale z czasem na skórze tworzy się ślad, jakiego nie można zniszczyć drogą farmakologiczną. Jedynym racjonalnym środkiem zlikwidowania szpecących znamion jest wykorzystanie zabiegów medycyny estetycznej. Medycyna sprawnie leczy wady skórne wykorzystując: – zaawansowany technologiczne laser IPL i VPL, w których dochodzi do zjawiska fototermolizy, – diatermę chirurgiczną, jaka korzysta z prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości, – oraz skleroterapię Laser IPL jest polecany do likwidowania pojedynczych pęknięć i naczynek, a VPL używa się do zwalczania rumieni oraz pękniętych malutkich naczynek. Użytkowane w laserach specjalne nowoczesne głowice emitują strugę promieniowania, jaka po dojściu do osłabionego naczynka wiązana jest przez hemoglobinę w krwi. Smuga zmieniona w energię termiczną odparowuje wodę, natomiast ściany żyłki zanikają. Diaterma chirurgiczna, tak zwana elektrokoagulacja wykorzystywana jest zazwyczaj do likwidowania pękniętych naczyń dość głęboko osadzonych w skórze. Za pomocą elektrody dociera punktowo do indywidualnego naczynia ścinając w tym naczynku białko. Naczynko tamuje się oraz zabezpiecza. Technika taka jak skleroterapia tymczasem stosowana jest często do usuwania zniszczonych naczynek na naszych nogach. Pęknięte naczynia kłute są cieniutką igiełką a przez nią do żyły wpuszczany preparat lekarski, który rozpływa się w naczyniu. Naczynko włóknieje i po określonym czasie znika,