Centrum każdego domu jest bardzo ważne pomieszczenie – salon. To właśnie tu przyjdzie nam spędzić najwięcej czasu, zwłaszcza po powrocie do domu po całym dniu w zakładzie czy biurze. W salonie relaksujemy się, zapraszamy do niego znajomych, zasiadamy przed telewizorem, bierzemy do ręki książkę. Należy zatem położyć nacisk na zaprojektowanie tego pomieszczenia. Salon jest prezentacją wyglądu całego domu.

Na początek – dobór palety kolorów

O tym zdecydujemy jedynie my i nasz prywatny zestaw preferencji – jakiej kolorystyki użyjemy w salonie. Zasada numer jeden – w salonie to domownicy muszą czuć się swobodnie i komfortowo. Jednak to właściwość tonacji barw powinna stać się punktem wyjścia. Dlatego też najlepiej będzie, gdy dokonamy wyboru przewodniego motywu, który stanie się osią wyglądu salonu. Zdecydujmy się na jakiś konkretny, silny odcień; nie zawadzi też określona stylistyka. Później łatwiej będzie nam dobrać dodatki, takie jak żyrandole LED, zasłony czy poduszki na sofę.. Centralnym punktem naszego salonu jest właśnie duży mebel do siedzenia. Wartościowym i eleganckim dodatkiem do niej okaże się dyskretny stolik z niskim blatem lub wkomponowany w tło telewizor. W ten sposób spędzimy w naszym salonie przyjemne chwile z najbliższymi. Wyjątkowym miejscem, gwarantującym miłą atmosferę i ciepło w salonie, jest kominek. To miejsce będzie łączyło całą rodzinę i tworzyło wyjątkowy nastrój. Chcąc jednak nadać naszemu salonowi konkretnego klimatu, wybierzmy mocne kolory i akcenty. Ciekawy wzór na fototapecie przyciągnie wzrok osób goszczących w naszym mieszkaniu.

Salon światłem urządzony

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jaką rolę w funkcjonowaniu wnętrz odgrywa oświetlenie. Może się okazać, że po zmianie oświetlenia nasz salon to będzie zupełnie inne miejsce z całkiem nowym klimatem. Miłośnicy standardowych rozwiązań mogą postawić w pokoju dziennym na żyrandol z interesującym designem. Dla zwolenników czegoś bardziej nowoczesnego lepsze będą plafony do salonu. Dzięki temu patentowi zyskujemy wiele korzyści. Lampa przylegająca do sufitu daje rozproszone światło, które dotrze do każdego zakątka pomieszczenia. Ponieważ posiadają mniejsze potrzeby, jeśli chodzi o miejsce, plafony nadają się do niskich pokoi.