Jak firmy inwestują w pracowników?

Pracodawcy coraz częściej zabiegają o to, aby ich pracownicy byli wobec nich lojalni. Wierzą bowiem, że to zarówno pozytywnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa, jak i również na sukces finansowy firmy. Okazuje się, iż świadczenia pozapłacowe to prawdziwa inwestycja w pracownika. Tak więc catering dla firm, karty sportowe i inne dodatki to najlepszy sposób na zwiększenie wydajności w firmie

Catering dla firm, karty sportowe, telefon i nie tylko — jakich dodatkowych świadczeń oczekują pracownicy?

Do najczęściej oferowanych benefitów zaliczyć można:

  • służbowy samochód;
  • służbowy telefon;
  • darmowa prywatna opieka medyczna;
  • dopłaty do zajęć sportowych.

Coraz częściej pracodawcy decydują się na mniej standardowe świadczenia, takie jak vouchery podróżne, czy też karnety kulinarne. Mile widziane przez pracowników są również bony na święta, catering dla firm oraz niskoprocentowe pożyczki.

Dlaczego inwestowanie w dodatkowe benefity dla pracowników jest wręcz wskazane?

Świadomi i nowocześni pracodawcy wiedzą, iż do najważniejszych zasobów firmy zaliczani są właśnie pracownicy. Ich zadowolenie bezpośrednio odzwierciedla się w sukcesach finansowych przedsiębiorstwa. Zadowoleni z warunków (nie jedynie finansowych) pracownicy stają się bardziej zaangażowani i lojalni, a co za tym idzie — skrupulatni, wydajni i zmotywowani do podnoszenia swoich kwalifikacji. Osoby zatrudnione w firmie, która oferuje dodatkowe benefity, mają poczucie, iż pracodawcą troszczy się o ich wygodę. Odwdzięczają się więc tym samym, z zaangażowaniem wykonując swoje obowiązki i doceniając swoje miejsce pracy. Ich wydajność odnajduje odzwierciedlenie w sukcesach firmy — prawidłowo wykonana praca przekłada się na większe zyski pracodawcy. Udowodniono, iż dobre samopoczucie pracowników oddziałuje także na lojalność klientów.
Dodatkowo wprowadzenie pozapłacowych świadczeń dodatkowych jest postrzegane przez pracownika jako pewnego rodzaju awans. Otrzymuje on możliwość realizowania swoich potrzeb za darmo. Tym samym opcja ta jest dla pracodawcy tańsza niż wypłacenie pensji powiększonej o zadowalającą kwotę. W przypadku hurtowego zakupu benefitów firma uzyskuje atrakcyjne zniżki.
Bardzo ważne jest także zapewnienie pracownikom stałego dostępu do wody zdatnej do picia — aspekt ten reguluje rozporządzenie ministra pracy oraz polityki socjalnej. To więc główny benefit pracowniczy. Warto jednak wyjść nieco poza szereg i zadbać o to, aby dostęp do wody był zarówno stały, jak i również oszczędny, wygodny i ekologiczny.