Profesjonalny trener motywacyjny to osoba, która niemal non stop otrzymuje telefon od przerażonego trenera, proszącego o szybką pomoc dla swojego sportowca, który akurat przechodzi ciężki kryzys. „On/ona ma wziąć za tydzień udział w kluczowych zawodach a nie może skoncentrować się na przygotowaniach. Możesz pomóc?” – Oczywiście!

Błędne jest popularne przekonanie, że coach to ktoś, kto pomaga, niwelując każdy problem psychologiczny, który hamuje osiąganie kolejnych sukcesów. Tak naprawdę niewiele osób opanowało tego rodzaju wiedzę na najwyższym poziomie. Żeby to spostrzec, rozsądnie jest dowiedzieć się trochę więcej na temat podobnych szkoleń.

Mentalny coaching – czym tak naprawdę jest?

Trening mentalny to szeroki termin używany do omawiania działalności specjalistów, którzy korzystają z modelu psychoedukacyjnego do przybliżenia nam naszych marzeń. Na arenie gier, w sali gimnastycznej, na scenie, w biurze czy na służbie, my wszyscy staramy się dążyć do osiągnięcia najwyższej wydajności. Każda tego typu czynność wymaga od człowieka unikalnej mieszanki wytrzymałości fizycznej, odpowiedniej wiedzy, mądrej taktyki i dodatkowo zdrowego podejścia.

Trener motywacyjny – w jaki sposób nam pomaga?

Trenerzy mentalni są profesjonalistami w dziedzinie szeroko rozumianego sportu i psychologii osiągnięć oraz najlepiej wiedzą, jak podejmowanie decyzji i doświadczenia mają wpływ na stopień naszej efektywności. Trenerzy mentalni wykorzystują to, żeby pomagać w rozwijaniu ich umiejętności koncentrowania uwagi, determinacji, zaparcia oraz przekonania o własnych możliwościach. Rozrost zdolności psychologicznych zawsze wymaga systematycznego projektu edukacyjnego, który pomoże nam najlepiej wykorzystać nasze mocne strony. Na tym właśnie opiera się kluczowa pomoc trenera mentalnego.