Polska moda, a moda z Chin

Co jest trendy? Zakup markowych produktów i oryginalnej odzieży, której autentyczne metki potwierdzają najwyższą jakość, czy też okazyjne kupowanie ubrań i butów, zamawianych na aukcjach internetowych, których dostawa nie zawsze jest gwarantowana, bo… towar pochodzi aż z Chin? Wydawać by się mogło, że obydwie opcje z pewnością znajdą swoich zwolenników, a w praktyce rzeczywiście tak jest. Wybór ubrań i butów to często wiele uwarunkowań, które mają wpływ na zakup konkretnej sztuki. Co więc decyduje o naszych preferencjach?

Ciekawość, cena, inność?

Powodów, dla których interesujące są aukcje produktów na zagranicznych, zwłaszcza chińskich stronach aukcyjnych, jest bardzo wiele. Przede wszystkim jesteśmy ciekawi jakości i rzeczywistego wyglądu przedmiotów, które są wystawiane w okazyjnej dla nas cenie. Cena jest tutaj dużym wyznacznikiem chęci posiadania trendów rodem z Azji, jednak często w parze z nią idzie jakość lub pewność dostawy. Ubrania azjatyckie mają rozmiarówkę, która naturalnie dostosowuje się do budowy sylwetki kobiet niskich, bardzo szczupłych lub krępych. Zamawiając, należy brać pod uwagę długotrwałe oczekiwanie na swoje zamówienie.

Czy producent dzianin Łódź ma powody do obaw?

Moda na ubrania i buty z Chin może stanowić zagrożenie dla rodzimych producentów odzieży i obuwia. Czy przykładowy producent dzianin Łódź, który tradycją i jakością wyznacza cenę, ma prawo obawiać się wschodniego konkurenta? Krótkoterminowo, może tak być. Jednak patrząc perspektywicznie, rynek wschodni nie dorównuje naszym producentom odzieży, dzianin, obuwia jakością oraz perfekcją wykonania. Europejskie normy w zakresie bezpieczeństwa tkanin w kontakcie ze skórą również mają duże znaczenie. Azjatyckie wymogi są mniej restrykcyjne. Długoterminowo, będziemy przekonywać się, że nawet wśród modowych trendów sprawdza się powiedzenie: dobre, bo polskie. Kto wie, może za kilka lat powstaną polskie, ogromne serwisy aukcyjne, które szturmem zdobędą rynek amerykański?