przewijak na łóżeczko

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy twardy przewijak na łóżeczko jest lepszy od modelu miękkiego, a może lepiej zdecydować się na drugą opcję. Warto poznać zalety obu propozycji, a następnie dopasować je do własnych, indywidualnych potrzeb i ilości miejsca w domu.

Jak kupić dobry miękki przewijak na łóżeczko?

Przewijak na łóżeczko to jeden z elementów wyposażenia, który jest potrzebny po urodzeniu dziecka. Jednak w trakcie zakupów może pojawić się problem – jaki model wybrać, gdyż producenci oferują przewijaki miękkie oraz twarde. Głównym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji powinno być umeblowanie pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Chodzi o pokój dziecka albo sypialnię rodziców, gdyż tam odbywa się pielęgnacja maluchów.

Przewijak miękki doskonale sprawdzi się w pokojach, w których występuje komoda. Jej blat to jednocześnie podstawka pod przewijak. Ważna jest wysokość komody – nie może być za niska ani też za wysoka, gdyż zmiana pieluszki u dziecka odbywa się nawet kilkanaście razy dziennie. Przewijaki miękkie bardzo łatwo zamontować, gdyż potrzebna jest jedynie twarda powierzchnia i odpowiednia wysokość.

Przewijak miękki musi być przyjemny w dotyku i nie może ślizgać się po blacie, dzięki czemu maluch leży w jednej pozycji i nie odczuwa dyskomfortu. Ułożenie przewijaka na odpowiedniej wysokości sprawia, że można uniknąć bólu pleców. Co ciekawe kolorowy i ozdobny przewijak może zapewnić dzieciom doskonałe podłoże do zabawy, szczególnie jeśli potrafią już siedzieć i z radością wskazują na widoczne na przewijaku obrazki czy elementy. Miękki przewijak można szybko umyć, co jest szczególnie ważne w trakcie przebierania pampersów czy pieluch. Brak odpowiedniej higieny może stać się przyczyną zachorowań czy infekcji, dlatego przewijak, który łatwo wsadzić pod prysznic i dokładnie umyć jest szczególnie cenny.

Twardy przewijak na łóżeczko – czy warto?

Twardy przewijak na łóżeczko szybko się montuje i zapewnia optymalną stabilność dla dziecka, które na nim leży. Zajmuje on bardzo mało miejsca i nie wymaga używania komody – na kilka chwil przykrywa miejsce do spania, a następnie nadaje się do schowania za drzwiami, pod łóżkiem czy w innym komfortowym miejscu. Brak problemów z czyszczeniem to również zaleta modelu twardego – dbanie o zdrowie dziecka i regularne usuwanie bakterii i zanieczyszczeń jest szczególnie ważne.

Oba rodzaje przewijaków są dostępne w różnorodnej kolorystyce, a ciekawe wzornictwo i przyjemne obrazki podobają się młodym użytkownikom. Wytrzymały materiał i bardzo dobre wykonanie sprawiają, że przewijak bez większych problemów służy przez kilka lat. To jeden z elementów wyprawki przeznaczonych dla dziecka, który jest szczególnie przydatny dla każdej mamy.

Reasumując, oba rodzaje przewijaków są bardzo wygodne i zapewniają dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Model miękki wymaga jednak skorzystania z dodatkowego mebla w pokoju, a twardy można z powodzeniem umieścić na łóżeczku, w którym dziecko spędza całą noc oraz odbywa drzemki w ciągu dnia. Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwy, ale nie ma wątpliwości, że przewijak jest szczególnie ważnym elementem wyprawki i aż trudno wyobrazić sobie bez niego pokój dziecięcy albo sypialnię rodziców, gdyż zapobiega bólom kręgosłupa.