Wybranie właściwego warsztatu do serwisowania naszego auta to bardzo odpowiedzialna decyzja. Nie jest przesadą stwierdzić, że będzie miała ogromny wpływ na całe nasze przyszłe życie. Oddając nasz pojazd do naprawy w obce ręce, praktycznie powierzamy im również swoje życie. Od tego jak przyłożą się do pracy, zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Na co więc warto szczególnie zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej naprawić auta z gwarancją?

Właściwe referencje przede wszystkim

Kierowcy, tak jak wszyscy inni klienci, mają w zwyczaju dzielić się z innymi swoimi opiniami na temat warsztatów z których usług korzystali. Najprostszym sposobem na wybór dobrego serwisu byłoby więc popytanie własnych znajomych co do tego z usług których mechaników korzystają i czy cenią sobie ich pracę. Jeśli ufamy swoim bliskim, to powinniśmy także zaufać ich osądowi. Możliwa jest jednak sytuacja w której nie będziemy mieli się do kogo zwrócić, bo nikogo takiego nie znamy, lub brakuje nam na to czasu. Wtedy warto po prostu skorzystać z internetu. Z całą pewnością znajdziesz w wyszukiwarce strony, które zajmują się katalogowaniem warsztatów oraz pozwalają kierowcom na wystawianie im opinii.

Sprawdzanie warsztatu na własną rękę

Jeśli mimo wszystko wolisz sprawdzić serwisy nie kierując się opiniami innych ludzi, to istnieje kilka kwestii na które powinieneś szczególnie zwrócić uwagę. Dobrym znakiem będzie to, że mechanik nas obsługujący z wielką dociekliwością wypyta nas o szczegóły związane z naszym samochodem. Świadczyć to będzie o jego profesjonalizmie i że podchodzi poważnie do każdego pojazdu. Tutaj bowiem dowolny szczegół ma znaczenie – kiedy miał miejsce ostatni przegląd, co było niedawno wymieniane, a nawet to jak często używany jest ten samochód i na jak długich trasach. Powinien także zapytać, czy twoje pojazdy to auta z gwarancją, czy bez.

Jeśli rozmawiasz z mechanikiem, to aby wyrobić sobie zdanie na temat jego pracy, warto również zapoznać się z wyglądem samego warsztatu. Być może będziesz miał okazję zobaczyć ich przy pracy, a może jedynie będziesz mógł rzucić okiem na znajdujące się tam narzędzia. Tak czy inaczej zdołasz już na tej podstawie wyrobić sobie pewne zdanie na ich temat.

Obsługiwane auta z gwarancją i wycena

Prowadząc wstępne ustalenia z fachowcem w końcu dojdzie do kwestii wycenienia usługi oraz tego czy twoje auta z gwarancją będą mogły liczyć na darmową obsługę lub odpowiednio niższą stawkę. Mocno doświadczony fachowiec powinien podać od razu konkretną sumę z możliwie jak najmniejszymi widełkami. Jeśli podana wówczas cena będzie mocno odbiegać od tego jak wyglądać będzie ostateczna suma na rachunku, a mechanik będzie kluczył, starając się wytłumaczyć skąd te zwiększone koszty – wówczas już wiadomo czyj warsztat omijać na przyszłość.