Pomimo rozkwitu technologii oraz dużej racjonalizacji rzeczywistości ci którzy wierzą w przepowiednie nadal odwiedzają gabinety czarodziejek. Za pośrednictwem Internetu szybko można wyszukać wróżkę, niesamowicie znana jest też tak zwana wróżka online, czyli oferowanie porad oraz przewidywanie przyszłości przez sieć. Aktualna czarodziejka to swojego rodzaju doradca życiowy, który to ma głównie pomagać. Jest osobowością bezstronną, która nie zna nas i wszelkich naszych przeżyć. Możemy zatem czekać na obiektywną ocenę sytuacji, jakiej niezwykle często osoba, która przychodzi po pomoc nie umie sam przeprowadzić. Dziś wróżka dla części ludzi jest mentorem, który nie tylko przewiduje jak może wyglądać nasza przyszłość, ale i pokazuje których decyzji nie dokonywać, jakie projekty odpuścić na później, z którym towarzyszem z pewnością będziemy bardziej szczęśliwi, bądź chociażby w którym miejscu zamieszkać.

Niektórzy wypatrują u przepowiadaczy przyszłości porady, kolejni ukojenia, jeszcze inni przybywają wiedzeni ciekawością, a także aby się po prostu wygadać. Ci, którzy mają istotne kłopoty, często powszechniej udają się do wróżki przewidując, iż znajdą zrozumienie, profesjonalną porada i szczegółowe sugestie. Teraźniejsza wieszczka powinna być skutecznym psychologiem, terapeutą oraz audytorem w jednej osobie. Znaczna część kobiet korzystających z pomocy wieszczek to ludzi, którzy popadli w uzależnienie od wróżenia sobie. Zawodowa oraz uczciwa wróżka nie zaszkodzi, ale w każdym przypadku może pomóc. Lecz należy wyselekcjonować dobrą wróżkę.

W Polsce zawód ten jest coraz popularniejsza. Słysząc pojęcie chiromantka, widzimy nie tylko staromodną damę mieszkającą w magicznym pokoju w sąsiedztwie szklanej kuli. Z pomocy wróżbitek i magów możemy dziś skorzystać również w świecie wirtualnym czy wysyłając wiadomość tekstową w trakcie programu nadawanego w telewizji. Każdy z nas mógłby wyselekcjonować dla siebie najkorzystniejszą formę porozumienia się z wróżbitką. Korzystajmy więc z usług doświadczonych specjalistów z sfery ezoteryki. Lecz miejmy na względzie iż żadna wróżka nie zlikwiduje za nas naszych kłopotów, ani nie podejmie właściwych decyzji. Doradca życiowy może jedynie wskazać najkorzystniejszą drogę, lecz to my sami dokonujemy wyborów, a nie czarodziejka, a już z pewnością nie talia kart.