Od dawna można zaobserwować, że nie jest to jedynie  ulotna inklinacja, a ludzie, którzy zaczęli nabywać olej kokosowy wcale nie są gotowi na to, aby szybko odstawić go do lamusa. O ile więc do dnia dzisiejszego nie zdołałaś uwierzyć w czary oleju z kokosa, bezwzględnie poświęć chwilę, aby przestudiować resztę tego tekstu!

Do skutecznego demakijażu – niezawodny olej kokosowy

Nagminnie nabywanie kosmetyków do demakijażu jest nie lada wyzwaniem.

Nie wszystkie środki do demakijażu bez problemu radzą sobie z rozpuszczeniem kosmetyków kolorowych i tylko rozprowadzają je po skórze. Kiedy jednak rzucić okiem na formułę tych najczęściej wybieranych – do usuwania makijażu wodoodpornego – dowiadujemy się, że ich dominującym składnikiem są… różnego rodzaju tłuszcze. W takim razie, czemu nie stosować bardziej atrakcyjnego cenowo i ekstrahowanego, a nie sztucznie syntetyzowanego oleju kokosowego? Poradzi on sobie z najwyższej jakości makijażem.

Coś dla zdrowych i pięknych włosów

Nasze włosy potrzebują nie tylko porządnego nawilżenia, jak notorycznie akcentuje się w promocjach, lecz dodatkowo natłuszczenia.

Olej z kokosa jest unikatowym olejem, który może przedostać się do głębszych warstw włosa i skutecznie działać od samego środka. Możemy wykorzystać niedużą ilość oleju kokosowego na włosy, przynajmniej pół godziny przed ich myciem, bądź też wykorzystywać go zaledwie do natłuszczenia końcówek. O ile nadal martwisz się, że olej z kokosa może okazać się trudny do całkowitego spłukania, może nie uwierzysz ale – zadaniu podoła nawet najbardziej łagodny szampon.

Z myślą o przesuszonej skórze

Kto miewa problemy z suchą skórą przekonał się, że zdecydowana większość artykułów dostępnych w drogeriach potrafi pomóc jedynie na chwilę. Odżywiona balsamem skóra prezentuje się idealnie, jednak nawet po kilku godzinach jest tak samo sucha jak przed zastosowaniem kremu…

Jeśli szukasz nawilżenia które trwa, wybierz olej kokosowy – mała porcja nałożona na skórę kompleksowo ją odżywi i nawilży. Nie ma co aplikować zbyt wiele oraz że lepiej nie stosować oleju tuż przed snem: olej może potłuścić pościel.

Jeszcze jedno zastosowanie oleju

Być może Twoim codziennym problemem są regularne podrażnienia po goleniu i widoczne „czerwone kropki” bezwzględnie przetestuj olej kokosowy. Jest on
o wiele delikatniejszy dla cery niż sztuczne pianki. Sprzęt do golenia bez żadnych trudności daje się prowadzić po natłuszczonej skórze w praktyce całkiem eliminując zranienia. Dzięki substancjom zwalczającym bakterie oleju z plamy kokosowej nie doprowadzimy do wystąpienia zmian skórnych i drobnych ran.