Lubisz spędzać czas z dziećmi? Nie brakuje ci wyobraźni i z łatwością wymyślasz coraz to nowe gry oraz zagadki dla innych? Praca animatora jest wprost stworzona dla Ciebie. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się zostać organizatorem czasu wolego dla dzieci? Czy warto skończyć kurs animatora ?

Kurs animatora dla dzieci

Zawód ten staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Chociaż kiedyś obowiązkami tymi mógł zajmować się każdy, dzisiaj wymaga się odpowiednich kwalifikacji od animatorów zabaw dla dzieci. Często wskazane jest, aby taka osoba miała wykształcenie artystyczne albo pedagogiczne, ale nie jest to sztywne wymaganie. Dobry kurs animatora dla dzieci potrafi w pełni wyposażyć w niezbędną wiedzę i najlepsze sposoby angażowania najmłodszych. Zwróci on również uwagę, jak powinno wyglądać przygotowanie przed zajęciami oraz krótki wywiad z rodzicami, tak aby impreza była udana i wszystkie dzieci były zadowolone. Doświadczony animator pragnie odkryć w dziecku jakiś talent oraz pomóc mu go rozwijać. Jaki główny cel powinien przyświecać każdemu profesjonaliście w tej kwestii? Najważniejsze, aby dzieci nigdy się nie nudziły oraz by mogły zdobywać cenną wiedzę i rozwijać przydatne w życiu umiejętności poprzez zabawę.

Animator dla dzieci – czym powinien się wyróżniać?

Praca z dziećmi nie zawsze jest łatwa. Animator musi się wyróżniać przede wszystkim kreatywnością i poczuciem humoru. Gdy w grupie znajduje się kilkoro dzieci, powinien on znaleźć wspólne pole do zabawy. Niezbędna okazuje się też stanowczość i asertywność. Praca animatora nie ma nic wspólnego z opieką nad maluchami. Do jego zadań należy zaangażowanie młodych umysłów i zachęcenie do rozwoju. Nierzadko pomocne są w tym celu zagadki, konkursy, gry plenerowe albo zajęcia artystyczne bądź naukowe. Dobry i doświadczony animator jest też otwarty oraz posiada dystans do siebie. Inną niezwykle ważną cechą jest też cierpliwość. Rodzice często korzystają z pomocy animatora na komuniach, weselach, kinderbalach czy urodzinach.