Uprawianie sportu dla przyjemności to jedno, a ciągłe dążenie do jak najlepszych wyników to drugie. Czasem człowiek zwyczajnie traci siłę i zastanawia się, co może mu pomóc w tych chwilach zwątpienia. Przygotowaliśmy kilka porad dla tych, co szukają motywacji.

 

Skąd czerpać motywację?

 

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie o to, skąd czerpać motywację, w pierwszej kolejności należy sobie uświadomić, że istnieje różnego rodzaju motywacja. Istnieje wewnętrzna i zewnętrzna motywacja. Staraj się skupiać właśnie na tej wewnętrznej, to znaczy motywować się od wewnątrz. Jeśli sportowiec lub człowiek czerpie motywację z wewnątrz, to czyni go niezniszczalnym i ukierunkowanym na cel, bez względu na wszelkie inne czynniki.

 

Aby pozostać zmotywowanym znajdź powód, by pokochać to, co robisz lub w co grasz, a następnie rób to z całego serca i całej duszy. To zawsze pomaga, jak również to, by bez względu na wszystko starać się myśleć pozytywnie. Zawsze będzie więcej porażek niż mistrzostw. Nie poddawaj się swojemu marzeniu, nawet jeśli wszystko wydaje się negatywne. Nie pozwól przejawić się w Twojej głowie ani jednej, negatywnej myśli. Szukaj siły w motywacji i pasji, a wszystko, co najlepsze jeszcze przed Tobą.

Przyjmuj dobre porady od innych – tak działa psychologia sportu Książka która mówi na ten temat i zawiera pomocne porady od innych pokaże, że Twoje postrzeganie rzeczy może nie zawsze być właściwe, a warto zawsze zmieniać się na lepsze. Dlatego koniecznie naucz się przyjmować krytykę i prosić o pomoc, kiedy jej potrzebujesz.

Co robić aby trzymać się planu?

 

Musisz wiedzieć, jak ważna jest praktyka we wszystkim, co robimy – dlatego im więcej ćwiczysz, tym więcej powinieneś się uczyć i tym lepszym się staniesz. Jeśli Twoja motywacja jest na wysokim poziomie, trzymanie się planu ćwiczeń nie będzie żadnym wyzwaniem – przyjdzie naturalnie.

Jeśli jednak czujesz, że będziesz potrzebować dodatkowej pomocy, aby przestrzegać planu ćwiczeń, czy harmonogramu treningów, zawsze możesz wpisać w wyszukiwarkę hasło „psychologia sportu książka” i w najpopularniejszych pozycjach z pewnością i bez najmniejszego problemu znajdziesz gotowe podpowiedzi, jak to zrobić mądrze.